Την αξιολόγηση έκανε η Εταιρία Προστασίας της Φύσης
Επτά Γαλάζιες Σημαίες σε ισάριθμες παραλίες απέσπασε φέτος η Ήπειρος.
Βρίσκονται σε Πρέβεζα και Θεσπρωτία και συγκεκριμένα πρόκειται για τις παραλίες σε Κανάλι, Κυανή Ακτή, Μονολίθι, Αμμουδιά, Βάλτος Πάργας, Μέγα Άμμος και Πλατανιά.
Την αξιολόγηση έκανε η Εταιρία Προστασίας της Φύσης.
Με 625 βραβευμένες ακτές, η Ελλάδα κατέχει και πάλι την 2η θέση παγκοσμίως ανάμεσα σε 52 χώρες. Τις περισσότερες μπλε σημαίες- ένδειξη καθαρότητας των νερών και των ακτών-κατέκτησε ο νομός Χαλκιδικής.
ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ:
Ακολουθήστε το financialreport.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις